AvivaOC AC

porównaj z innymi ubezpieczycielami

Choć Aviva zajmuje się przede wszystkim sprzedażą ubezpieczeń na życie, to posiada w swojej ofercie również polisy komunikacyjne. Według rankingu Rzecznika Finansowego udział Avivy w rynku ubezpieczeń w 2018 roku wyniósł nieco ponad 1%.

Opinie o Aviva

Aby ocenić, zaznacz wybraną liczbę gwiazdek z każdej kategorii.
Łatwość likwidacji
2.9
Dodatkowe polisy w pakiecie z OC
3.3
Zakres ochrony w stosunku do ceny
2.8
Kontakt z ubezpieczycielem
3.5
Ogólna ocena
3.1

Aviva - OC komunikacyjne

SUMY GWARANCYJNE

Posiadając ubezpieczenie OC w TU Aviva nie musisz martwić się o koszty, jakie poniesiesz, gdy spowodujesz wypadek. Do jakiej maksymalnej kwoty będzie odpowiadał ubezpieczyciel, zależy od tego, czy uszkodzisz czyjś samochód, czy w spowodowanym przez Ciebie wypadku ucierpi człowiek. W tej pierwszej sytuacji suma gwarancyjna wyniesie 1 050 000 euro, a w drugiej aż 5 210 000 euro.

ZAKRES OCHRONY

Ubezpieczenie OC to synonim oszczędności, gdy zdarzy Ci się spowodować kolizję. Jeśli wykupisz polisę w TU Aviva, to ono zrekompensuje poszkodowanym straty. Wypadek podczas jazdy, zatrzymywania samochodu, postoju, a także w trakcie wsiadania do auta i wysiadania z niego czy w chwili załadunku i rozładunku. W każdym z tych przypadków możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

WYŁĄCZENIA

Jak w każdej polisie, również w OC zdarzają się wyjątki. Są one jednak całkowicie uzasadnione i uregulowane prawnie. W określonych sytuacjach Aviva odmówi wypłaty odszkodowania, a za spowodowane szkody będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Kiedy tak się stanie?
 • gdy przez wypadek z Twojej winy zostanie zanieczyszczone środowisko,
 • jeśli w wypadku inny uczestnik ruchu drogowego straci gotówkę, biżuterię, różnego rodzaju zbiory kolekcjonerskie, papiery wartościowe i dokumenty,
 • podczas przewożenia bagaży za opłatą,
 • jeśli wyrządzona przez Ciebie krzywda dotknęła Twoich bliskich lub dotyczy innych Twoich pojazdów,
 • jeśli prowadziłeś pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
 • gdy wypadek spowodowała osoba nieposiadająca prawa jazdy.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC Aviva

 • ZIELONA KARTA
 • ASSISTANCE
 • Bezpośrednia Likwidacja Szkody
 • ZIELONA KARTA
 • ASSISTANCE
 • Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia chroniącego odpowiedzialność cywilną w Avivie, otrzymają możliwość bezpłatnego wyrobienia Zielonej Karty. Należy o niej pomyśleć przed wyjazdem do krajów, które nie honorują samego ubezpieczenia OC, tj. do Izraela, Rosji, Białorusi, Turcji i kilku innych. Pamiętaj, aby zapotrzebowanie na Zieloną Kartę zgłosić odpowiednio wcześnie, najlepiej około 14 dni przed planowaną podróżą.

Dodatkowa pomoc zawsze się przyda. Logistyczne wsparcie od Aviva otrzymasz wraz z OC w postaci podstawowego assistance, które działa nie tylko na terenie Polski, ale też Europy. W razie potrzeby wraz z nim otrzymasz:

 • holowanie do miejsca, które wskażesz (maksymalnie do 100 km i w razie kolizji),
 • holowanie do warsztatu, który wybierzesz w porozumieniu z TU Aviva, gdy uszkodzeniu uległa przednia szyba pojazdu,
 • transport osób ubezpieczonych z miejsca wypadku do miejsca, do którego odholowany został Twój samochód,
 • auto zastępcze maksymalnie na 3 dni,
 • 3 wizyty lekarskie w domu (w czasie obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej),
 • pomoc informacyjną.

Aviva była jedną z pierwszych firm ubezpieczeniowych, które przystąpiły do systemu BLS. Co to dla Ciebie oznacza? Przede wszystkim dużo większą wygodę i pewność otrzymania odszkodowania, gdy inny kierowca wyrządzi Ci szkodę. Jako klient TU Aviva masz prawo zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, a ten przede wszystkim wypłaci Ci pieniądze, a następnie odzyska je od TU sprawcy wypadku.

Ubezpieczenie AC w Aviva

Aviva oferuje kompleksową ochronę AC właściwie już w jego standardowym zakresie. Masz jednak możliwość wykupienia dodatkowego zabezpieczenia.

AC w Aviva

Autocasco w TU Aviva swoją ochroną obejmuje nie tylko sam pojazd, ale także wyposażenie dodatkowe i maksymalnie dwa foteliki dziecięce, jeśli stracisz je lub zostaną zniszczone. Suma ubezpieczenia auta będzie odpowiadała aktualnej wartości rynkowej, podobnie jak suma ubezpieczenia pozostałych z wymienionych wyżej elementów. Nie może ona jednak przekroczyć 2 000 zł, jeśli coś stanie się z wyposażeniem dodatkowym oraz 300 zł za jeden fotelik dziecięcy. Oprócz tego ubezpieczyciel wesprze Cię także w odzyskaniu zniszczonych dokumentów (prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego - suma ubezpieczenia do 100 zł każdy) oraz w przeprogramowaniu sterownika czy wyrobieniu nowych kluczyków.

Rozszerzony zakres AC w Aviva

TU Aviva jest tym ubezpieczycielem, który oferuje dosyć szeroki standardowy zakres AC, dlatego możliwości rozszerzenia ochrony w ramach tej polisy są niewielkie. Tym, którzy zainwestowali w wyposażenie dodatkowe nieco więcej i chcą ubezpieczyć je na wyższą kwotę, Aviva proponuje podniesienie sumy ubezpieczenia do 4 000 zł po opłaceniu dodatkowej składki. Chociaż przy podpisywaniu umowy ubezpieczeniowej w Avivie ustala się zazwyczaj udział własny ubezpieczonego w naprawie auta, to masz możliwość zwiększenia swojej składki i tym samym rezygnacji z uczestniczenia w tych kosztach po wypadku. Wówczas TU zapłaci za usunięcie szkody. WYŁĄCZENIAW autocasco, podobnie jak w ubezpieczeniu OC, występują wyjątki od reguły i Aviva zastrzega prawo do odmowy wypłacenia odszkodowania w kilku przypadkach:
 • gdy uszkodzenie auta będzie spowodowane naturalnym zużyciem części,
 • jeśli samochód będzie używany niezgodnie z przeznaczeniem,
 • jeśli nie zamkniesz samochodu, zostawisz kluczyki lub dokumenty w środku, a to przyczyni się do kradzieży,
 • szkody po zatankowaniu niewłaściwego rodzaju paliwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *