Poradniki

OC online – szybki sposób na tanie ubezpieczenie!

Joanna Kowal

Kończy Ci się ubezpieczenie OC na samochód? Zastanawiasz się, gdzie szukać taniej polisy? Już nie musisz wybierać się do biura agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy, że włączysz komputer, sięgniesz po komórkę lub uruchomisz tablet, a korzystne oferty ubezpieczeniowe zobaczysz na ekranie. Oczywiście najpierw musisz wykonać kilka prostych kroków!

W tym artykule znajdziesz:

 • Ubezpieczenie online – kalkulatory i porównywarki.
 • Zalety zakupu polisy OC w internecie – wygoda, czas i zniżki.
 • Porównywarka ubezpieczeń – wiele ofert w jednym miejscu.
 • Informacje potrzebne do wyliczenia składki – prosty formularz.

Żyjemy w XXI wieku, w czasie kiedy świat wirtualny stał się dla wielu z nas miejscem pracy, zakupów i spędzania wolnego czasu. Dlaczego więc nie znaleźć tam także ubezpieczenia na samochód? W końcu można w sieci kupić wszystko – od karmy dla zwierząt, przez ubrania, sprzęt elektroniczny, po samochód.

Gdzie szukać ubezpieczenia oc w internecie?

Ile stron internetowych i serwisów istnieje na świecie? W listopadzie 2022 r. było ich już ponad 1 140 000 000. Są to liczby, które tylko łatwo zapisać, a bardzo trudno sobie wyobrazić.

Ważne jest, że w bogatym świecie internetu są rzeczy warte uwagi, praktyczne i bardzo przydatne, ale także bezużyteczne i szkodliwe. Gdzie więc szukać ubezpieczenia OC, by nie zmarnować czasu, a tym bardziej pieniędzy na fałszywych stronach?

Po pierwsze ubezpieczenie OC znajdziesz na stronach poszczególnych ubezpieczycieli. Allianz, LINK4, PZU, Warta, UNIQA, You Can Drive, mtu24.pl, Beesafe czy Benefia oferują na swoich stronach niezbędną wiedzę z zakresu ubezpieczeń, a przede wszystkim firmowe kalkulatory do wyliczenia składki ubezpieczeniowej.

Drugą opcją, która zyskuje coraz większą popularność, są porównywarki ubezpieczeń. Każdy z nas internautów szukał w sieci jakiegoś produktu. Czy wtedy wybierałeś pierwszą dostępną opcję, płaciłeś i uważałeś sprawę za zamkniętą? Pewnie zdarzają się takie osoby, ale większość z nas sprawdza ceny na różnych stronach, a dopiero potem podejmuje decyzję o zakupie.

Ubezpieczenia to także produkty, tylko z branży usług ubezpieczeniowych. Dlaczego więc nie podejść do ich zakupu tak jak choćby telewizora? Najpierw sprawdzić dokładnie oferty, porównać ceny (najważniejszy aspekt przy wyborze OC), a dopiero potem zdecydować się na zakup.  W przypadku dodatkowych polis powinniśmy także poznać warunki ubezpieczenia zawarte w OWU. Właśnie dla takich osób powstała porównywarka ubezpieczeń Mubi!

Jakie są zalety zakupu oc online?

Rozprawiamy tutaj o świecie wirtualnym. Rynek e-commerce dynamicznie się rozwija i rośnie z roku na rok. Szacunki mówią, że w 2023 roku wyniesie 6 500 000 000 dolarów. Jakie w tym kontekście zalety ma kupowanie ubezpieczenie OC przez internet? Na co możesz liczyć, gdy zdecydujesz się na polisę OC online?

Zakup ubezpieczenia OC przez internet to:

 • wygoda,
 • dostępność,
 • zniżki na zakup OC online,
 • szybkość,
 • spokój,
 • możliwość rezygnacji w ciągu 30 dni.

Przyjrzyjmy się dokładniej wymienionym wyżej zaletom zakupu ubezpieczenia w sieci. Dotyczą one zarówno porównywarek ubezpieczeń, jak i stron poszczególnych ubezpieczycieli.

 • Wygoda 

Tutaj sprawa jest prosta. Siadasz w ulubionym fotelu. Łączysz się z siecią. Wchodzisz na odpowiednią stronę i wypełniasz formularz ubezpieczeniowy w kalkulatorze ubezpieczeń. Nie musisz wychodzić z domu, jechać do agencji ubezpieczeniowej, stać w kolejce. Ulewa, śnieżyca, mróz, a może żar leje się z nieba? Przy zakupie OC online to nie ma znaczenia – liczy się Twój komfort!

 • Dostępność

Rano, wieczór i środek nocy. Znaleźć polisę OC możesz o każdej porze dnia. Nie musisz się przejmować godzinami otwarcia, lecz jedynie dostępem do internetu. Możesz to zrobić także z dowolnego miejsca, gdzie masz zasięg.

 • Zniżki na zakup OC online

Na stronach wybranych ubezpieczycieli znajdziesz zniżki na zakup polisy. I tak przykładowo: Aviva oferuje 4% lub 5% zniżki zależnie od sposobu wyliczenia składki. Porównywarki dysponują swoimi zniżkami i ofertami promocyjnymi

 • Szybkość

Wypełnienie formularza w kalkulatorze ubezpieczeń trwa chwilę. Następnie w ciągu kilkudziesięciu sekund otrzymasz ofertę. Dosłownie po paru minutach będziesz miał ubezpieczenie OC – polisa od odpowiedzialności cywilnej jest taka sama u każdego ubezpieczyciela, tylko cena się zmienia.

 • Spokój

Z jednej strony możesz kupić OC w 5 minut, z drugiej możesz spokojnie przejrzeć oferty, namyślić się i wrócić do tematu po paru godzinach. Twój wypełniony formularz będzie czekał na Ciebie na e-mailu. W Mubi możesz przerwać wypełniania formularza i powrócić do niego w dogodnym czasie.

 • Możliwość rezygnacji w ciągu 30 dni

Ponieważ zakup OC przez internet to zakup na odległość, to zgodnie z prawem konsumenta masz 30 dni na odstąpienie za darmo od umowy, jeśli w tym czasie nie doszło do likwidacji szkody z tej polisy. Ubezpieczycielowi przysługuje wynagrodzenie za okres, w którym udzielał ochrony ubezpieczeniowej, więć zwrot składki może być pomniejszony o to wynagrodzenie. Nie musisz podawać powodu i tłumaczyć się z przyczyn rezygnacji.

Nie da się ukryć, że kupowanie ubezpieczenia OC przez internet ma wiele zalet. Przyjrzyjmy się więc bardziej konkretnie tej możliwości na przykładzie porównywarki ubezpieczeń Mubi. Jakie dodatkowe zalety oprócz tych wymienionych wyżej ma to narzędzie dedykowane kierowcom? Przekonajmy się!

Co zyskasz dzięki porównywarce ubezpieczeń mubi?

Porównywarka ubezpieczeń Mubi oferuje znalezienie ubezpieczeń OC, ale także pakietów OC + AC również z dodatkową ochroną NNW i Assistance. Jak jednak działa to narzędzie? Czy korzystanie z niego jest przyjazne?

Działanie porównywarki ubezpieczeń

Na stronie porównywarki znajdziesz kalkulator OC i AC oraz wiedzę na temat ubezpieczeń, korzystania z samochodów i podróży. Dzięki temu zawsze będziesz mógł dowiedzieć się więcej na temat interesującego Cię zagadnienia. Jednak najważniejszy jest kalkulator OC i AC, gdyż pozwala zorientować się w aktualnych cenach na rynku ubezpieczeń w Polsce!

Aby rozpocząć poszukiwania ubezpieczenia OC, musisz wypełnić formularz. Dane, które tam podasz, są niezbędne do wyliczenia składki. Pytania zadane są w sposób prosty i przejrzysty. W razie wątpliwości zawsze znajdziesz obok krótką podpowiedź, czego ono dotyczy i gdzie znaleźć odpowiedź.

Po wypełnieniu formularza będziesz musiał wcisnąć przycisk “Kalkuluj”. Po chwili otrzymasz listę składającą się z ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych – będą one uszeregowane od najtańszej propozycji do najdroższej opcji!

W razie dodatkowych wątpliwości będziesz mógł zadzwonić na infolinię porównywarki Mubi, gdzie otrzymasz profesjonalne wsparcie od wykwalifikowanych agentów ubezpieczeniowych. Infolinia czynna jest od 8:00 do 21:00 od poniedziałku do piątku i od 9:30 do 17:00 w soboty.

Zalety porównywarki ubezpieczeń

Jeśli wiemy już, jak działa porównywarka ubezpieczeń, to sprawdźmy jej zalety. Po co w ogóle ona jest? Jaki sens ma takie narzędzie? Co dzięki niemu zyskuje właściciel samochodu, który szuka ubezpieczenia komunikacyjnego?

 • Wiele ofert w jednym miejscu – to niewątpliwy plus porównywarki ubezpieczeń. Aby znaleźć tanie OC nie trzeba przeklikiwać się przez dziesiątki innych stron. Nie dość, że zabiera to bardzo dużo czasu, to w porównywarce wypełnisz jeden formularz do kalkulacji składki, a otrzymasz oferty od różnych ubezpieczycieli.
 • Elastyczność – stwierdzisz, że chcesz kupić również dodatkowe ubezpieczenie – co wtedy? Wystarczy wrócić do wypełnionego już formularza i zaznaczyć “ptaszkiem” interesujące Cię autocasco, NNW czy assistance. Ubezpieczyciele dodają często do OC właśnie dodatkowe pakiety mini casco lub NNW. Mimo że taka polisa będzie nieznacznie droższa, to zapewni większą ochronę – warto więc zerknąć na kolejne pozycje na liście ofert polis!
 • Pewność – w razie wątpliwości, możesz sprawdzić i porównać szczegóły każdej oferty. Dzięki temu dowiesz się, ile kosztowałoby rozłożenie jej na raty. Będziesz mógł także pobrać OWU lub zamówić rozmowę z infolinią.
 • Oszczędność pieniędzy – ta zalety wynika pośrednio z tej pierwszej. Dzięki sprawdzeniu wielu ofert od różnych ubezpieczycieli masz większe szanse na znalezienie taniego OC. Z danych Mubi wynika, że każdego miesiąca wielu kierowców znajduje polisy poniżej 400 zł, a nawet tańsze niż 300 zł!
 • Za darmo – porównywarka ubezpieczeń Mubi to darmowe narzędzie. Bez żadnych opłat możesz w każdej chwili sprawdzić, ile kosztowałaby Cię polisa OC na konkretny dzień. Nie musisz jej od razu kupować. Wystarczy, że wypełnisz formularz i sam się przekonasz – to również dobry test na to, czy nie przepłacasz za dotychczasowe ubezpieczenie OC!

Wspominaliśmy tutaj kilkukrotnie o formularzu ubezpieczeniowym. Na koniec sprawdźmy jakie dane trzeba w nim podać, aby obliczyć składkę ubezpieczeniową.

Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC?

Współczesne formularze ubezpieczeniowe są proste i przejrzyste. Wypełnienie ich nie zabiera dużo czasu, a dostępne podpowiedzi rozwiewają wątpliwości. Dane, które trzeba podać w formularzu, są potrzebne do kalkulacji składki. Ubezpieczyciele na ich podstawie oceniają ryzyko wystąpienia szkody.

Dane potrzebne dla ubezpieczycieli można podzielić na 3 grupy:

 • Parametry samochodu.
 • Informacje o sposobie użytkowania pojazdu.
 • Dane o właścicielu (właścicielach) oraz kierowcy (kierowcach).

Sprawdźmy zatem, co kryje się za tymi danymi. Jakie konkretne informacje należy podać w formularzu ubezpieczeniowym?

 • Parametry samochodu – informacje o leasingu auta, rok produkcji, marka i model, rodzaj paliwa, pojemność silnika, liczba drzwi, start ubezpieczenia.
 • Informacje o sposobie użytkowania pojazdu – prywatnie czy w firmie, stan licznika, planowany przebieg w ciągu roku, data pierwszej rejestracji, rok zostania właścicielem auta, numer rejestracyjny (dobrowolne), miejsce parkowania nocą, użytkowania samochodu za granicą, ostatni ubezpieczyciel.
 • Dane o właścicielu, kierowcach – data urodzenia, staż jako kierowca, miejsce zamieszkania, płeć, stan cywilny, dzieci poniżej 26 roku życia, informacje o współwłaścicielach, historia ubezpieczenia.

Dobrowolne podanie imienia i nazwiska oraz numeru pesel zwiększa szanse na znalezienie tańszego OC. Bez tych danych również możesz trafić na ofertę ubezpieczenia OC w bardzo korzystnej cenie, lecz po uzupełnieniu brakujących informacji cena może ulec zmianie.

Info o autorze

Joanna Kowal
Pasjonatka słowa pisanego. Specjalność: psychologia i finanse. Moją misją jest przekładanie skomplikowanych zagadnień na język zrozumiały dla każdego. Jako redaktor Mubi.pl wspieram kierowców przy zakupie ubezpieczeń i biorę pod lupę wszelkie formalności związane z posiadaniem samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *