Ranking AC to zestawienie ofert autocasco co najmniej kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Oferty w rankingu autocasco możesz segregować na wiele sposobów, na przykład według cen.

Dzięki temu dowiesz się, u jakiego ubezpieczyciela autocasco od kradzieży i szkody całkowitej jest najtańsze, a gdzie trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej za ubezpieczenie autocasco All Risks. Jak korzystać z rankingu AC?

Ranking AC według cen

Sortowanie produktów i usług od najniższej do najwyższej ceny to odruch wielu kupujących online. W przypadku rankingu AC sortowanie według ceny ma swoje zalety i wady. Zaletą rankingu ubezpieczeń autocasco według stawki jest szybkie sprawdzenie, gdzie można kupić AC najtaniej (np. kalkulator oc ac na mubi.pl) . Minusem jest fakt, że im tańsze AC, tym mniejszy zakres ochrony, dlatego sugerowanie się wyłącznie ceną w rankingu AC to błąd.

Ranking AC według zakresu ochrony

Niestety nie jest możliwe streszczenie w co najwyżej kilkuset znakach każdego dokumentu, który nazywa się OWU autocasco. Jest w nim zbyt wiele istotnych informacji. W takim wypadku twórcy rankingów autocasco umieszczają w nich najistotniejsze, aby na pierwszy rzut oka porównać, który ubezpieczyciel da szerszą ochronę za mniej.

Ranking AC dla samochodów osobowych

Większość rankingów autocasco przedstawia oferty stworzone dla samochodów osobowych. Samochody dostawcze będą miały inny zakres ochrony oraz cenę. Ponieważ to samochody przeznaczone głównie do transportu, właściciele flot pojazdów mogą liczyć na zniżki na ubezpieczenie firmowych aut.

Dodatki w rankingu AC

Ranking AC może zawierać informacje o tym, czy ubezpieczenie obejmuje np. ochronę opon, kluczyków i szyb, czy kierowca powinien zakupić oddzielne ubezpieczenie. Ubezpieczeniu może też podlegać przewożony sprzęt elektroniczny. Takich niuansów może zabraknąć w rankingu AC, dlatego dobrze znać opcje w teorii, aby w praktyce sprawdzić jak najwięcej przed zakupem autocasco z rankingu.

Jakie autocasco wybrać w pakiecie OC/AC?

Chcesz kupić OC i AC? Nie wiesz, który pakiet najlepiej spełni Twoje potrzeby? W artykule porównamy najlepsze pakiety OC + AC w formułach mini, standard i all risks.

Jeśli poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC chcesz wykupić także autocasco, dobrym pomysłem będzie wybór pakietu OC + AC w jednym TU. Dlaczego? Kupując OC w pakiecie z AC, możesz liczyć na atrakcyjną cenę. Dodatkowe rabaty pakietowe oferuje klientom większość ubezpieczycieli.

Jakie autocasco warto wybrać w pakiecie z OC?

Zakres ubezpieczenia OC jest określony prawem i taki sam dla wszystkich towarzystw. Głównym kryterium wyboru OC powinna być więc cena. Zakres autocasco zależy od wybranego pakietu oraz oferty danego ubezpieczyciela. Aby AC okazało się naprawdę użyteczne, warto dostosować wsparcia do własnych, często specyficznych potrzeb. Podobne kryterium wyboru należy zachować, kupując pakiet OC + AC. Ubezpieczenia najlepiej spełnią swoją funkcję wtedy, gdy ich zakres precyzyjnie odpowie na oczekiwania kierowcy.

Pakiet OC z AC mini

Ubezpieczenie autocasco w formule mini oferuje swoim klientom m.in. MTU. Ubezpieczyciel przewiduje wypłatę odszkodowania, jeśli pojazd ulegnie utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu na skutek:

 • zderzenia z innym pojazdem,
 • aktów wandalizmu,
 • zetknięcia się pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami,
 • pożaru, wybuchu, zatopienia oraz nagłego działania sił przyrody;
 • nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz pojazdu;
 • kradzieży.

Ochroną ubezpieczeniową Minicasco w MTU objęty jest nie tylko pojazd, ale również jego wyposażenie podstawowe. Pakiet OC + AC obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

Dla kogo pakiet OC z AC w wersji mini?

Pakiet OC z AC mini to dobra propozycja dla osób poszukujących jedynie określonego rodzaju ochrony, np. przed kradzieżą czy aktami wandalizmu. Spełni również oczekiwania kierowców, którzy szukają najtańszego ubezpieczenia. Wąski zakres AC znajduje bowiem odzwierciedlenie w niskiej cenie polisy.

Pakiet OC z autocasco standardowym

OC z AC w wersji standard oferuje klientom np. TU Warta.
W ramach OC otrzymasz dodatkowo holowanie pojazdu do 100 km, informację serwisową oraz usługę przekazania wiadomości o kolizji najbliższym. Co ważne, Warta pobiera dodatkową opłatę za Zieloną Kartę, która w wielu TU jest bezpłatnym dodatkiem do polisy.

AC Standard Warta zapewnia:

 • ochronę przed skutkami wypadku i działania żywiołów wg formuły all risk,
 • brak tzw. franszyzy integralnej (ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie nawet za najmniejsze uszkodzenia),
 • wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży, włamania, dewastacji.

AC Standard Warta oferuje opcjonalnie:

 • brak dopłat po wypłacie odszkodowania w celu uzupełnienia sumy ubezpieczenia,
 • odszkodowanie wyliczane zgodnie z kosztem zakupu oryginalnych części (bez uwzględnienia tzw. amortyzacji),
 • koszty naprawy wyliczane zgodnie ze stawkami autoryzowanych stacji obsługi,
 • odszkodowanie bez potrąceń (tzw. udziałów własnych).

AC Standard w Warcie obowiązuje nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach europejskich (w tym również w europejskiej części Rosji i Turcji) oraz Maroku, Tunezji i Izraelu.

Dla kogo pakiet OC z AC w wersji standard?

Większość ubezpieczeń AC w formule standard z powodzeniem spełni standardowe potrzeby właścicieli aut. Pakiet OC z AC standard powinni wybrać kierowcy, poszukujący szerokiej, jednak nie kompleksowej (i zdecydowanie droższej niż standard!) ochrony.

Pakiet OC z AC All Risks

Ubezpieczenie all risk (od wszystkich ryzyk), zapewnia kierowcom kompleksową ochronę pojazdu oraz wyposażenia. Jeśli wykupisz polisę all risk, ubezpieczyciel zapewnia wypłatę odszkodowania nie tylko w przypadku kolizji, wypadku czy kradzieży pojazdu. Odpowie także za wszystkie, nawet bardzo nietypowe zdarzenia, które nie są wyraźnie wyłączone w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

OC z AC w wersji all risk oferuje klientom m.in. PZU i Generali.

Kto powinien mieć pakiet OC z AC od wszystkich ryzyk?

OC z AC all risk to pakiet przeznaczony dla najbardziej wymagających kierowców, którzy szukają maksymalnej ochrony pojazdu i wyposażenia. Mając taką polisę, zachowasz spokojny sen. Będziesz wiedział bowiem, że Twoje cztery kółka są w pełni chronione.
Ważne: szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej przekłada się na cenę pakietu. Pakiety OC z AC w formule all będą więc najdroższe ze wszystkich, wskazanych w artykule.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem pakietu OC z AC?

Dla klientów, którzy kupują pakiet OC i AC, wielu ubezpieczycieli przygotowało atrakcyjne bonusy.

 • W ramach pakietu OC + AC klienci Avivy otrzymają pojazd zastępczy na 3, 5 lub 14 dni oraz holowanie samochodu. Ochrona obejmuje dodatkowo dwa foteliki dla dzieci (ochrona od kradzieży i zniszczenia), kluczyki lub sterowniki do pojazdu (ochrona od utraty lub zniszczenia), a także prawo jazdy i dowód rejestracyjny (ochrona od zniszczenia).
 • Osoby, które kupią polisy w Link4, mogą liczyć na wyjątkowo atrakcyjną cenę. Jak deklaruje ubezpieczyciel, roczna składka za pakiet OC+AC może wynieść jedynie 674 zł! Kupno pakietu w Link4 opłaci się także posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz klientom Citibanku. Ubezpieczyciel przygotował dla nich bowiem dodatkowe rabaty.
 • Posiadając pakiet OC + AC w PZU, będziesz mógł wybrać jeden z trzech wariantów naprawy — serwisowy, optymalny lub partnerski. Dzięki temu dostosujesz sposób likwidacji szkody do własnych potrzeb.

Podsumowanie

 • Jeśli chcesz kupić nie tylko polisę OC, ale również AC, skorzystaj z oferty jednego ubezpieczyciela. Kupując pakiet, zapłacisz mniej.
 • W zależności od swoich potrzeb możesz sięgnąć po OC z AC w formule mini, standard lub all risk. Zależy Ci na niskiej cenie? Sięgnij po OC z Minicasco.
 • Pamiętaj jednak, że zakres ochrony jest tu stosunkowo wąski i nie zawsze wystarczający.
 • Chcesz zapewnić samochodowi kompleksową ochronę? Wybierz OC z AC All Risks. Szeroki zakres polisy przekłada się na jej cenę. Pakiety OC z AC All Risks są najdroższe spośród wszystkich, dostępnych na rynku.
 • Dla klientów, którzy kupują pakiet OC i AC, wielu ubezpieczycieli przygotowało atrakcyjne bonusy i dodatkowe zniżki.