Ranking AC to zestawienie ofert autocasco co najmniej kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Oferty w rankingu autocasco możesz segregować na wiele sposobów, na przykład według cen.

Dzięki temu dowiesz się, u jakiego ubezpieczyciela autocasco od kradzieży i szkody całkowitej jest najtańsze, a gdzie trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej za ubezpieczenie autocasco All Risks. Jak korzystać z rankingu AC?

Ranking AC według cen

Sortowanie produktów i usług od najniższej do najwyższej ceny to odruch wielu kupujących online. W przypadku rankingu AC sortowanie według ceny ma swoje zalety i wady. Zaletą rankingu ubezpieczeń autocasco według stawki jest szybkie sprawdzenie, gdzie można kupić AC najtaniej. Minusem jest fakt, że im tańsze AC, tym mniejszy zakres ochrony, dlatego sugerowanie się wyłącznie ceną w rankingu AC to błąd.

Ranking AC według zakresu ochrony

Niestety nie jest możliwe streszczenie w co najwyżej kilkuset znakach każdego dokumentu, który nazywa się OWU autocasco. Jest w nim zbyt wiele istotnych informacji. W takim wypadku twórcy rankingów autocasco umieszczają w nich najistotniejsze, aby na pierwszy rzut oka porównać, który ubezpieczyciel da szerszą ochronę za mniej.

Ranking AC dla samochodów osobowych

Większość rankingów autocasco przedstawia oferty stworzone dla samochodów osobowych. Samochody dostawcze będą miały inny zakres ochrony oraz cenę. Ponieważ to samochody przeznaczone głównie do transportu, właściciele flot pojazdów mogą liczyć na zniżki na ubezpieczenie firmowych aut.

Dodatki w rankingu AC

Ranking AC może zawierać informacje o tym, czy ubezpieczenie obejmuje np. ochronę opon, kluczyków i szyb, czy kierowca powinien zakupić oddzielne ubezpieczenie. Ubezpieczeniu może też podlegać przewożony sprzęt elektroniczny. Takich niuansów może zabraknąć w rankingu AC, dlatego dobrze znać opcje w teorii, aby w praktyce sprawdzić jak najwięcej przed zakupem autocasco z rankingu.