Dzięki rankingowi ubezpieczeń samochodów w jednym miejscu otrzymasz listę najlepszych ubezpieczeń dla auta. W jednej czytelnej tabeli porównasz aktualne ceny i zakresy ubezpieczeń, oszczędzając czas. Bez przeglądania kilkunastu stron, rozmów z upartymi agentami, kolejek w placówkach towarzystw ubezpieczeniowych. Jakie rankingi ubezpieczeń samochodu są warte uwagi i jakie dane powinny zawierać?

Ranking ubezpieczeń samochodów osobowych

W rankingu ubezpieczeń samochodów osobowych znajdziesz takie ubezpieczenia jak:

  • OC,
  • autocasco,
  • assistance.

W rankingu ubezpieczeń samochodowych oferty mogą być uszeregowane według cen lub według opinii klientów wyrażanych w gwiazdkach. Ponieważ ze szczerymi recenzjami różnie bywa, lepiej sugerować się aktualną ceną. Takich ubezpieczycieli jak Link4 czy PZU nie trzeba przedstawiać – dlatego wybieraj firmy popularne i działające wiele lat. Sprawdź, czy można się z nimi kontaktować przez social media, co dziś – oprócz telefonu – jest najszybszym sposobem na zaalarmowanie ubezpieczyciela czy wyjaśnienie swoich wątpliwości.

Ranking cen ubezpieczeń samochodowych

Według rankingu najtańszych ubezpieczeń samochodowych możesz wybrać tanie ubezpieczenie OC. Jego zakres jest określony przez ustawę, więc jedynym polem do popisu dla ubezpieczycieli jest cena OC. Dzięki niej mogą zyskiwać lub tracić klientów.
Kupowanie droższego OC jest bezsensowne, bo z tego tytułu osoba ubezpieczona i tak nie czerpie żadnych korzyści.
Wyższą cenę opłaca się zapłacić wyłącznie za pakiet OC + AC.

Ranking ubezpieczeń samochodowych AC

W rankingu autocasco możesz uszeregować oferty ubezpieczeń AC według ceny, ale w przypadku ubezpieczenia autocasco ważniejszy jest zakres ochrony. Ranking ubezpieczeń autocasco może zawierać:

  • AC mini (nazywane także SmartCasco) – ten wariant ubezpieczenia chroni właściciela auta na wypadek kradzieży samochodu lub innych poszczególnych wydarzeń, np. takich jak szkoda całkowita. Jest to najwęższy zakres ochrony – poza ubezpieczeniami szyb, opon czy zgubionych kluczyków,
  • AC standardowe – wariant ubezpieczenia chroniący na wypadek kradzieży i innych wielu najczęściej spotykanych zdarzeń,
  • AC All Risks – wariant ubezpieczenia o najszerszym zakresie ochrony. Obejmuje ubezpieczeniem wszystkie zdarzenia, jakie nie zostały zapisane w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU.

Jak widzisz – w rankingu AC dla samochodu mogą zostać zawarte różnorodne warianty autocasco. Sugerując się wyłącznie ceną, możesz wybrać ubezpieczenie chroniące tylko na wypadek kradzieży i szkody całkowitej, kiedy naprawdę interesowałoby Cię wersja All Risks.

Ranking ubezpieczeń samochodowych assistance

W rankingu ubezpieczeń samochodowych ASS liczy się także zakres ochrony – zwłaszcza maksymalny zasięg holowania auta. Szczególnie za granicą. Zamiast płacić kilkaset euro za holowanie, warto wybrać z rankingu assistance taką ofertę, która zadowala Cię zakresem ochrony.

Holowanie może być ograniczone do kilkudziesięciu, kilkuset kilometrów lub być dostępne w wersji no limit. To opcja najdroższa, dlatego wybierz odpowiednie sortowanie ofert w rankingu ubezpieczeń ASS – od najdroższych (to ubezpieczenia o największym zakresie ochrony) do najtańszych (czyli najwęższych pod względem ochrony).

W rankingu assistance warto porównać także maksymalny okres, na jaki ubezpieczyciel wypożycza samochód zastępczy; w jakich sytuacjach ponosi koszt opłat parkingowych i kiedy zapewnia nocleg ubezpieczonemu kierowcy i jego pasażerom. W rankingu ubezpieczenia ASS taki minimalny opis usług powinien być wypunktowany w opisie każdej oferty. Jeśli jest podane, że dane ubezpieczenie assistance z rankingu obowiązuje w Europie, sprawdź w OWU, w jakich dokładnie krajach, jeśli planujesz zagraniczne wojaże.