BenefiaOC AC

porównaj z innymi ubezpieczycielami

Benefia działa pod szyldem Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group i z pewnością miała wpływ na 3,6-procentowy udział spółki w rynku ubezpieczeń w 2018 roku, jak wynika z raportu Rzecznika Finansowego. Benefia oferuje przede wszystkim ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne, które dystrybuuje niestandardowo - na Stacjach Kontroli Pojazdów, w warsztatach samochodowych czy w kioskach RUCH, ale też w internecie.

Opinie o Benefia

Aby ocenić, zaznacz wybraną liczbę gwiazdek z każdej kategorii.
Łatwość likwidacji
3.2
Dodatkowe polisy w pakiecie z OC
2.5
Zakres ochrony w stosunku do ceny
3.0
Kontakt z ubezpieczycielem
2.5
Ogólna ocena
3.0

Benefia - OC komunikacyjne

SUMY GWARANCYJNE

Naprawa uszkodzonego samochodu, koszty leczenia, rehabilitacji, zadośćuczynienie za cierpienie, wypłata renty poszkodowanemu. Nawet jedna z tych szkód wystarczy, aby zrujnować domowy budżet kierowcy, a co dopiero, gdy będzie ich kilka. Należność z jednego wypadku może sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeśli nie więcej. Dlatego kwoty, do których towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni Ci wsparcie finansowe, gdy spowodujesz szkodę, są ustalone dosyć wysoko:
 • 1,05 mln euro (szkody rzeczowe),
 • 5,21 mln euro (szkody osobowe).

ZAKRES OCHRONY

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jasno określa sytuacje, w których dzięki ubezpieczeniu OC za spowodowane przez Ciebie szkody zapłaci ubezpieczyciel. A są to:
 • wypadek podczas wsiadania i wysiadania z samochodu,
 • zdarzenie, do którego doszło w trakcie jazdy,
 • wypadek przy załadunku i rozładunku,
 • wypadek, który miał miejsce podczas zatrzymywania auta i postoju.
Z Twojego OC ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie tym, którzy z Twojej winy stracili samochód w wyniku wypadku lub doznali uszczerbku na zdrowiu.

WYŁĄCZENIA

Bywa, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Dlaczego tak się dzieje? Najwidoczniej okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia mieszczą się w tych opisanych w wyłączeniach odpowiedzialności. Te sytuacje zwalniają TU z obowiązku wsparcia swojego klienta:
 • wypadek, w wyniku którego środowisko uległo skażeniu,
 • zdarzenie spowodowane przez osobę, która nie posiada prawa jazdy,
 • szkoda spowodowana bliskiej Ci osobie lub uszkodzenie drugiego samochodu należącego do Ciebie,
 • zdarzenie będące skutkiem prowadzenia pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
 • kolizja, w której zostały uszkodzone bagaże przewożone za opłatą,
 • wypadek, w którym uszkodzono dokumenty, papiery wartościowe, pieniądze, zbiory kolekcjonerskie, biżuterię.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC Benefia

 • ZIELONA KARTA
 • ZIELONA KARTA

Wyjeżdżając poza granice Polski i Unii Europejskiej (a także Norwegii, Szwajcarii czy Islandii), gdzie działa Twoje OC, będziesz potrzebował potwierdzenia, że wykupiłeś obowiązkowe ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną. Takim potwierdzeniem jest Zielona Karta, którą w Benefii otrzymasz bezpłatnie, jeśli posiadasz OC w tym towarzystwie.Zielona Karta zapewni Ci pomoc za granicą. Swoim zasięgiem dokument ten obejmuje m.in. Albanię, Białoruś, Iran, Turcję, Rosję, Ukrainę czy Mołdawię.

Ubezpieczenie AC w Benefia

Benefia oddaje do dyspozycji kierowców trzy pakiety autocasco: Perfect, Dealerski oraz Serwis. Każdy z nich zapewni ochronę w Polsce i w pozostałej części Europy, a także w Tunezji, Maroku, Iranie i Izraelu. AC będzie obowiązywało też w Albanii, Mołdawii, Rosji, a także na Ukrainie i Białorusi, jednak na ich terenie Benefia nie pomoże, gdy dojdzie do kradzieży pojazdu.Bez względu na pakiet, który wybierzesz, autocasco będzie chroniło Twój samochód i podstawowe, zamontowane na stałe wyposażenie, a także to, które jest niezbędne do zachowania bezpieczeństwa na drodze i właściwego zabezpieczenia pojazdu.AC w Benefii - kiedy możesz oczekiwać pomocy ubezpieczyciela?
 • W razie zderzenia z innym samochodem, zwierzęciem, człowiekiem lub przedmiotem,
 • w przypadku uszkodzenia albo zniszczenia auta lub jego części przez zwierzę lub osobę trzecią,
 • gdy pojazd uległ zniszczeniu w wyniku działania żywiołów,
 • gdy uszkodzono samochód działaniem wysokich temperatur lub substancji chemicznych,
 • kradzieży pojazdu lub jego części (w tym przypadku warunkiem otrzymania pomocy ubezpieczyciela jest posiadanie odpowiedniej ilości zabezpieczeń - ich liczba zależna jest od wartości rynkowej samochodu).

Pakiet Perfect

Jest dedykowany właścicielom maksymalnie 12-letnich aut i obejmuje je powyższą ochroną ubezpieczeniową. Nie daje jednak możliwości zabezpieczenia dodatkowego wyposażenia samochodu, ani rozszerzenia zakresu polisy AC, jak ma to miejsce w innych pakietach.

Pakiet Dealerski

W Pakiecie Dealerskim, przygotowanym dla maksymalnie 15-letnich aut, poza ochroną obowiązującą we wszystkich rodzajach AC oferowanych przez Benefię, ubezpieczyciel daje możliwość rozszerzenia tego wariantu o ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego. Po opłaceniu dodatkowej składki wyposażenie to będzie objęte osobną sumą ubezpieczenia, która nie może jednak być wyższa niż 20% wartości rynkowej ubezpieczonego auta.Pakiet Dealerski może być rozszerzony również o zwrot kosztów holowania, parkowania do czasu wyceny szkód oraz wynajmu samochodu zastępczego. Łączna suma do zwrotu może wynieść maksymalnie 2 tys. zł. Poza tym rozszerzenie może dotyczyć sumy ubezpieczeniowej, która po szkodzie nie zostanie pomniejszona.

Pakiet Serwis

Pakiet Serwis to szersza wersja Pakietu Dealerskiego. Ochrona zapewniona w jego ramach to nie wszystko, bo w tej najszerszej wersji AC w Benefii masz możliwość wyboru sposobu rozliczenia:
 • kosztorysowego,
 • naprawy z wykorzystaniem części alternatywnych lub kosztorysu,
 • naprawy przy wykorzystaniu części oryginalnych lub kosztorysu.
Przy czym kosztorys możesz wybrać, jeśli jeździsz ponad 3-letnim samochodem.

WYŁĄCZENIA

W jakich przypadkach ubezpieczenie AC w Benefii nie będzie obowiązywało?
 • Gdy kierowca spowoduje szkodę pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
 • gdy zniszczeniu ulegnie samochód, który wykorzystano do popełnienia przestępstwa,
 • w przypadku szkody spowodowanej na samochodzie bez ważnego badania technicznego,
 • jeśli wartość szkody nie przekroczy 500 zł,
 • gdy uszkodzony samochód posłuży do nauki jazdy, będzie rekwizytem lub zostanie wykorzystany w wyścigach (jeśli umowa ubezpieczeniowa nie uwzględnia takiego zakresu ochrony).

Zgłoszenie szkody w Benefia

Tel:
801 080 300

Wypowiedzenie OC AC w Benefia

Mail:
wypowiedzenia@benefia.pl

Kontakt z ubezpieczycielem

Benefia UbezpieczeniaVienna Insurance Group
 1. Jerozolimskie 162a, 02-342 Warszawa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *