WartaOC AC

porównaj z innymi ubezpieczycielami

Warta - jeden z największych polskich ubezpieczycieli, który w 2018 roku swoim 13,5-procentowym udziałem w rynku ubezpieczeń wywalczył trzecią pozycję w rankingu Rzecznika Finansowego. Towarzystwo wyprzedziło jedynie PZU (33,2%) oraz ERGO Hestia (14,2%).

Opinie o Warta

Aby ocenić, zaznacz wybraną liczbę gwiazdek z każdej kategorii.
Łatwość likwidacji
2.4
Dodatkowe polisy w pakiecie z OC
3.3
Zakres ochrony w stosunku do ceny
3.1
Kontakt z ubezpieczycielem
2.6
Ogólna ocena
2.6

Warta - OC komunikacyjne

SUMY GWARANCYJNE

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie OC w zakresie regulowanym przepisami prawa to wystarczająca ochrona, aby pokryć koszty związane z usuwaniem szkody, którą potencjalnie możesz spowodować? Kluczowe są tu sumy gwarancyjny, czyli górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela. Ten próg odszkodowania ustawodawca ustalił dosyć wysoko, bo w przypadku szkód rzeczowych, tj. zniszczenia samochodu innego użytkownika ruchu, suma gwarancyjna wynosi 1,05 mln euro, a gdy z Twojej winy ucierpi na drodze człowiek, TU będzie odpowiadało do kwoty 5,21 mln euro.

ZAKRES OCHRONY

Warto wiedzieć, że to nie ubezpieczyciel określa, jaki zakres będzie miała ochrona odpowiedzialności cywilnej. Zasady działania tej obowiązkowej dla każdego właściciela auta ochrony są regulowane odgórnie przez prawo. Dlatego też bez względu na to, w jakim TU wykupisz ubezpieczenie OC, otrzymasz takie samo zabezpieczenie. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie po wypadku, do którego doszło:
 • podczas jazdy samochodem,
 • w czasie wsiadania i wysiadania,
 • w trakcie załadunku i rozładunku,
 • podczas zatrzymywania się i postoju.

WYŁĄCZENIA

Ubezpieczenie OC w niektórych przypadkach nie zadziała. Bez obaw. Są to skrajne sytuacje i często spowodowane niedopatrzeniem lub świadomym działaniem winnego kierowcy. Dowiedz się, czego unikać, aby nie dotknęła Cię wyłączona odpowiedzialność ubezpieczyciela.
 • Prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
 • prowadzenia pojazdu bez uprawnień,
 • kolizji z bliską Ci osobą lub Twoim drugim samochodem.
Ponadto polisa nie zadziała, gdy:
 • uszkodzeniu ulegną bagaże, które są transportowane odpłatnie,
 • w wypadku zniszczeniu uległy pieniądze, biżuteria, papiery wartościowe, dokumenty, zbiory kolekcjonerskie,
 • w wyniku wypadku skażeniu ulegnie środowisko.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC

TU Warta znajduje się wśród tych ubezpieczycieli, którzy wymagają wniesienia opłaty za wystawienie Zielonej Karty. Mimo tego towarzystwo przygotowało inne bezpłatne dodatki do OC, które znacznie ułatwią likwidację szkody i zapewnią dodatkowe wsparcie.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC Warta

 • Assistance standard
 • Bezpośrednia Likwidacja Szkody
 • Assistance standard
 • Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Spowodowałeś wypadek? Warta wypłaci poszkodowanym rekompensatę z Twojego OC. Zadba też o twój samochód, zapewniając holowanie do 100 km od miejsca zdarzenia. Doradcy towarzystwa ubezpieczeniowego telefonicznie udzielą Ci potrzebnych informacji i wskazówek, a także mogą przekazać wiadomość wskazanej przez Ciebie osobie. Taką dodatkową ochroną w ramach ubezpieczenia chroniącego odpowiedzialność cywilną jest Assistance Standard.

Wyobraź sobie, że miałeś stłuczkę, którą spowodował kierujący samochodem poruszającym się po sąsiednim pasie. Po dojściu do porozumienia chciałbyś na pewno uzyskać odszkodowanie, żeby naprawić swój samochód. Musisz zatem udać się do TU, w którym sprawca kolizji wykupił OC. A co, gdybyś wszelkich formalności mógł dopełnić u swojego ubezpieczyciela? Już od pewnego czasu jest to możliwe. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które należą do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkody, w tym TU Warta, właściwie wszystko załatwiają między sobą. W praktyce wygląda to tak, że po wypadku, w którym uszkodzono Twój samochód nie musisz fatygować się do firmy ubezpieczającej sprawcę. Wystarczy, że zgłosisz szkodę do TU Warta, jeśli tam wykupiłeś OC. Szybciej otrzymasz odszkodowanie, a wypłaconą Ci sumę ubezpieczyciel odzyska z zakładu ubezpieczeniowego winowajcy we własnym zakresie.

Ubezpieczenie AC w Warta

W TU Warta autocasco jest dostępne w dwóch zasadniczych wariantach: Standard i Komfort, które obowiązują zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich (także w europejskiej części Turcji i Rosji oraz w Maroku, Izraelu i Tunezji). Jednak firma ta wychodzi naprzeciw również miłośnikom i właścicielom aut zabytkowych, oferując Autocasco Klasyki dedykowane właśnie zabytkowym pojazdom.

Autocasco Standard

To minimalna ochrona w ramach AC, jaką możesz nabyć w Warcie. Nie oznacza to jednak, że jej zakres jest zawężony. Ubezpieczenie to chroni na wypadek każdego zdarzenia, które nie zostało ujęte w wyłączeniach odpowiedzialności. Posiadając ten wariant, będziesz mógł liczyć zatem na wypłatę odszkodowania za uszkodzony, całkowicie zniszczony czy skradziony samochód. Ochrona ubezpieczeniowa działa tu zarówno w razie szkód, do których dojdzie w wyniku zderzenia, jak i działania żywiołów, aktów wandalizmu i kradzieży.Warta nie stosuje franszyzy integralnej, tzn., że pomoże w likwidacji nawet najmniejszej szkody.

Autocasco Komfort

Ten nieco szerszy wariant AC również jest ubezpieczeniem all risks, czyli zapewnia wsparcie, gdy Twoje auto ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży. Jako posiadacz tego wariantu polisy autocasco możesz dodatkowo liczyć na rekompensatę, gdy bagaż znajdujący się w samochodzie podczas zdarzenia ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu.Ponadto:
 • po zgłoszeniu szkody nie będziesz musiał nic dopłacać, żeby suma Twojego ubezpieczenia nie zmalała,
 • dla właścicieli nowych modeli przygotowano gwarancję wyliczenia odszkodowania według kwoty wpisanej na fakturze (przez 3 lata),
 • odszkodowanie zostanie wyliczone na podstawie części oryginalnych i według cennika ASO,
 • nie musisz mieć udziału własnego w likwidacji szkody,
 • otrzymasz pomoc assistance w wariancie Złotym.

Autocasco Klasyki

To ubezpieczenie przygotowano specjalnie dla właścicieli ponad 25-letnich aut, których wartość przekracza 10 tys. zł. Pojazd ubezpieczony w ramach Autocasco Klasyki jest objęty ochroną od wszystkich zdarzeń, tj. kradzieży i zniszczenia.W przeciwieństwie do poprzednich wariantów AC w Warcie, ten nie chroni klasyków w Rosji, Mołdawii, Turcji, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie i w Estonii. Jego zakres ogranicza się zatem tylko do Polski i pozostałych krajów europejskich.Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej kluczowa jest rzetelna wycena wartości pojazdu. A tą zajmie się rzeczoznawca współpracujący z Wartą. Przyjęta na początku suma ubezpieczenia będzie obowiązywała przez cały okres trwania ochrony.

WYŁĄCZENIA

Na pewno jesteś świadomy tego, jak istotne jest zapoznanie się z OWU jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie ubezpieczenia w danym TU. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na wyłączenia odpowiedzialności. Określają sytuacje, w których nie otrzymasz odszkodowania, mimo wykupionego AC. Są to m.in.:
 • prowadzenie pojazdu i spowodowanie szkody pod wpływem alkoholu lub narkotyków,
 • działanie umyślne,
 • użytkowanie pojazdu, który nie został dopuszczony do ruchu,
 • nieodpowiednie zabezpieczenie auta, np. zostawienie kluczyków w stacyjce,
 • zatankowanie niewłaściwego paliwa.

Zgłoszenie szkody w Warta

Tel:
502 308 308

Wypowiedzenie OC AC w Warta

Mail:
wypowiedzeniaOC@warta.pl

Kontakt z ubezpieczycielem

TUiR WARTA S.A.Skrytka Pocztowa nr 102000-950 Warszawa 1.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *