Link4OC AC

porównaj z innymi ubezpieczycielami

LINK4 swoją działalność w branży ubezpieczeniowej rozpoczynało od sprzedaży polis OC i AC, dlatego dziś do perfekcji opanowało sztukę ochrony swoich klientów szczególnie w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Od dłuższego czasu oferuje jednak także inne rodzaje ochrony. Jak czytamy w raporcie Rzecznika Finansowego, w połowie 2018 roku LINK4 miało niemal 3-procentowy udział w rynku ubezpieczeń.

Opinie o Link4

Aby ocenić, zaznacz wybraną liczbę gwiazdek z każdej kategorii.
Łatwość likwidacji
2.8
Dodatkowe polisy w pakiecie z OC
3.4
Zakres ochrony w stosunku do ceny
3.5
Kontakt z ubezpieczycielem
3.2
Ogólna ocena
3.0

Link4 - OC komunikacyjne

SUMY GWARANCYJNE

Pomyśl, co musiałbyś zrobić, gdybyś nie posiadał ubezpieczenia chroniącego Twoją odpowiedzialność cywilną. Jako sprawca wypadku jesteś winny wyrządzonych innym szkód i to Ty musisz zapłacić za naprawę zniszczonego auta czy za leczenie osób, które ucierpiały w kolizji. Posiadając OC, kwestie związane z wypłatą odszkodowania możesz zostawić LINK4, jeśli to w tym TU kupiłeś polisę.Do jakiej kwoty odpowiada Twój ubezpieczyciel, gdy spowodowałeś wypadek drogowy? Jeśli uszkodziłeś czyjś samochód, LINK4 będzie zabezpieczało Cię kwotą wynoszącą maksymalnie 1 050 000 euro. Z kolei, gdy z Twojej winy ucierpiał człowiek, wysokość sumy gwarancyjnej to nawet 5 210 000 euro. Nie chciałbyś płacić nawet części tych pieniędzy z własnej kieszeni, prawda?

ZAKRES OCHRONY

Właściwie, jakie sytuacje są objęte ubezpieczeniem OC? Przepisy prawa (bo to one odgórnie regulują zasady posiadania OC kierowców) jasno je określają. Ochroną ubezpieczeniową w ramach OC objęte są kolizje w ruchu drogowym, ale także wypadki, do których doszło podczas wsiadania do samochodu i w trakcie wysiadania z niego, podczas załadunku i rozładunku auta, a także w czasie postoju i zatrzymywania pojazdu. Nic dodać, nic ująć.

WYŁĄCZENIA

Rolą TU jest ochrona Twoich finansów oraz wypłata odszkodowania po wypadku. Na ogół tak się dzieje. Jednak nie zawsze. W wyjątkowych sytuacjach firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłacenia rekompensaty z OC sprawcy. Zobacz, kiedy tak się dzieje i czego unikać, aby zaoszczędzić sobie tego rodzaju niespodzianek.
 • TU nie wypłaci odszkodowania, jeśli drugi uczestnik wypadku poruszał się pojazdem również należącym do Ciebie lub do bliskiej Ci osoby. Oznacza to, że jeśli przy wyjeździe z posesji miałeś stłuczkę ze swoją żoną, możecie nie otrzymać rekompensaty.
 • Nie otrzymasz wsparcia ubezpieczyciela, jeśli spowodowany przez Ciebie wypadek zaskutkował skażeniem środowiska.
 • Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte różnego rodzaju zbiory, np. filatelistyczne, a także kosztowności, jak gotówka, biżuteria, a także papiery wartościowe i dokumenty.
 • Firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania, gdy uszkodzone zostały ładunki przewożone za opłatą.
 • Ubezpieczyciel może domagać się od Ciebie zwrotu wypłaconych poszkodowanym pieniędzy, jeśli prowadziłeś samochód mimo braku prawa jazdy lub poruszałeś się bezprawnie przywłaszczonym autem, uciekłeś z miejsca zdarzenia albo byłeś pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających i to one mogły przyczynić się do kolizji.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC Link4

 • ZIELONA KARTA
 • POMOC ASSISTANCE
 • ZIELONA KARTA
 • POMOC ASSISTANCE

Przedstawiciele LINK4 myślą o kierowcach, którzy podróżują nie tylko na terenie Polski, ale także za granicą. Dlatego, jeśli posiadasz OC w tym TU, otrzymasz bezpłatnie Zieloną Kartę. O ile w Polsce i krajach Unii Europejskiej, a także na terenie Norwegii, Szwajcarii, Islandii czy Chorwacji możesz pełnoprawnie poruszać się ze standardowym OC, to w innych krajach potrzebujesz dokumentu potwierdzającego posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego. Takim jest właśnie Zielona Karta. Przyda Ci się m.in.:

 • na Ukrainie,
 • w Albanii,
 • w Iranie,
 • w Maroko,
 • w Mołdawii,
 • w Turcji,
 • w Rosji.
Jak ją dostać? Zieloną Kartę ubezpieczyciel wystawi na Twój wniosek. W LINK4 wystarczy, że zadzwonisz do swojego doradcy, a ubezpieczyciel przygotuje dla Ciebie dokument i wyśle go pocztą. Pamiętaj zatem, żeby zadbać o to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Posiadaczom OC w LINK4 ubezpieczyciel oferuje również specjalny Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, dzięki któremu będziesz miał zapewnione wsparcie i nic nie zaskoczy Cię już w podróży. W jego ramach TU zapewnia:

 • całodobową infolinię (udzielenie informacji o warsztatach mechanicznych, pomocy drogowej i możliwości wynajmu samochodu zastępczego oraz możliwość zawiadomienia bliskich),
 • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia do wartości 200 zł (również naprawę w przypadku uszkodzenia opon do wartości 2 000 zł),
 • holowanie do warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela (max 100 km od miejsca zdarzenia),
 • parking, jeśli warsztat jest nieczynny i z naprawą trzeba poczekać,
 • samochód zastępczy na czas naprawy auta lub do momentu decyzji o wypłacie lub odmowie wypłaty odszkodowania (max do 3 dni).

Ubezpieczenie AC w Link4

Gdy spowodujesz wypadek, niestety, mniej liczą się Twoje straty. Ubezpieczenie OC Ci ich nie zrekompensuje. Ale może to zrobić dobre autocasco, które ma w swojej ofercie również LINK4. Na pomoc w ramach AC możesz liczyć zarówno wtedy, gdy to Ty jesteś winny stłuczce, jak i w sytuacji, w której ktoś inny spowodował szkodę na Twoim pojeździe.

Smart Casco w LINK4

Smart Casco w LINK4 występuje aż w 5 wariantach łączących ochronę na wypadek działania żywiołów, kradzieży oraz szkody całkowitej. Możliwy jest zakup ubezpieczenia, które będzie chroniło Cię przed jednym z tych czynników, ale możesz również łączyć je ze sobą.Najszersza ochrona w ramach Smart Casco obejmuje wszystkie trzy zagrożenia. Wariant Szkoda całkowita, Kradzież i Żywioły zapewni Ci odszkodowanie, jeśli stracisz swój pojazd m.in.:
 • przez grad, działanie wiatru, powódź, spadające gałęzie,
 • w wyniku wybuchu, zatopienia, zderzenia auta z innym pojazdem,
 • podczas kradzieży z włamaniem czy rozboju.
Jeśli Twój samochód zostanie skradziony lub całkowicie zniszczony, obowiązywać będzie franszyza redukcyjna. Jeśli szkoda całkowita powstała wówczas, gdy pojazd prowadził niedoświadczony kierowca, który nie został zgłoszony przy zawieraniu umowy, musisz liczyć się z obowiązywaniem dodatkowej franszyzy redukcyjnej w wysokości 2000 zł.

Rozszerzone Auto Casco w LINK4

Jeśli nawet najszerszy zakres Smart Casco proponowany przez LINK4 nie jest dla Ciebie wystarczający, ubezpieczyciel proponuje rozszerzenie ochrony o ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, czyli radioodbiorników samochodowych, a także przewożonych laptopów, telefonów, tabletów oraz wszelkiego rodzaju nośników danych.Dodatkowo możesz dobrać do AC (ale również do OC) ubezpieczenie szyb 24, jeśli obawiasz się o ich uszkodzenie, czy to w wypadku drogowym, czy podczas postoju na parkingu. W ramach tej polisy za opłaceniem dodatkowej składki otrzymasz nie tylko samą naprawę lub wymianę szyby we wskazanym przez LINK4 warsztacie, ale także 48-godzinny parking, jeśli na usługę będziesz musiał poczekać. Poza tym utrata szyby nie wpłynie na wysokość Twoich zniżek, jeśli w kolejnym roku ponownie wykupisz ubezpieczenie w LINK4.LINK4 odpowiada za utratę lub zniszczenie fotelika dziecięcego i bagażu maksymalnie do sumy 1000 zł. Rekompensata za szkody na Twoim samochodzie lub wyposażeniu dodatkowym auta jest naliczana według ich wartości, podanych przy podpisaniu umowy ubezpieczeniowej. 

Wyłączenia

Zasadniczo Auto Casco działa na terenie Europy, ale w przypadku kradzieży nie obejmuje krajów tzw. BRUM. Jakie inne wyłączenia odpowiedzialności przewiduje LINK4?
 • Umyślne spowodowanie szkody lub rażące zaniedbanie kierowcy,
 • spowodowanie szkody pod wpływem alkoholu lub przez osobę nieposiadającą prawa jazdy,
 • naturalne zużycie części pojazdu,
 • szkody o wartości poniżej 500 zł (ograniczenie to nie dotyczy zniszczenia lub utraty fotelika dziecięcego oraz bagażu),
 • utrata fotelika dziecięcego i bagażu podręcznego, jeśli sprawca nie zostawi śladów włamania.

Zgłoszenie szkody w Link4

Tel:
(22) 444 44 44

Wypowiedzenie OC AC w Link4

Mail:
bok@link4.pl

Kontakt z ubezpieczycielem

Z przedstawicielem LINK4 możesz skontaktować się na kilka sposobów:
 • pod numerem (22) 444 44 23 (jeśli jesteś nowym klientem LINK4) albo (22) 444 44 44 (jeśli jesteś stałym klientem LINK4),
 • wybierając jeden z dostępnych formularzy internetowych,
 • wysyłając pismo na adres: Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, Postępu 15, 02-676 Warszawa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *