ProamaOC AC

porównaj z innymi ubezpieczycielami

Proama oferuje polisy osobowe, mieszkaniowe, a także komunikacyjne. Należy do międzynarodowej grupy Generali, która według raportu Rzecznika Finansowego w 2018 roku osiągnęła 3,7% udziału w rynku ubezpieczeń. Wynik ten pozwolił Grupie znaleźć się na szóstym miejscu w rankingu firm ubezpieczeniowych w naszym kraju.

Opinie o Proama

Aby ocenić, zaznacz wybraną liczbę gwiazdek z każdej kategorii.
Łatwość likwidacji
2.6
Dodatkowe polisy w pakiecie z OC
2.6
Zakres ochrony w stosunku do ceny
3.3
Kontakt z ubezpieczycielem
2.6
Ogólna ocena
2.2

Proama - OC komunikacyjne

SUMY GWARANCYJNE

Maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel może Cię wspomóc jest jedną z kluczowych kwestii, o które troszczysz się przy zakupie polisy. Nie musisz się jednak o nie martwić, kupując OC, bo sumy gwarancyjne są ustalane odgórnie i to na dosyć wysokim poziomie. Proama, podobnie jak inne TU, będzie odpowiadało nawet do 5 210 000 euro, jeśli wyrządzisz krzywdę innej osobie oraz do 1 050 000 euro, gdy uszkodzisz czyjś samochód.

ZAKRES OCHRONY

Ochrona, jaką zapewnia ubezpieczenie OC, zwykle kojarzy się z pomocą finansową po kolizjach, do których doszło podczas ruchu pojazdu. Tymczasem będzie ono działało także w innych sytuacjach i obejmie szkody powstałe podczas wsiadania i wysiadania z auta, jego załadunku i rozładunku oraz w trakcie zatrzymywania samochodu i postoju.

WYŁĄCZENIA

Gdy kupujesz ubezpieczenie, masz nadzieję, że będziesz mógł liczyć na swojego ubezpieczyciela w razie wypadku. Proama zadba o Twoje finanse, jeśli spowodujesz wypadek, ale pamiętaj, że jak każdy ubezpieczyciel, chroni się przed nadużyciem ze strony kierowców. Musisz mieć świadomość, że w tych sytuacjach nie otrzymasz odszkodowania:
 • jeśli wypadek, który spowodujesz, przyczyni się do skażenia środowiska,
 • jeśli w kolizji zniszczysz dokumenty, papiery wartościowe, zbiory, gotówkę czy biżuterię innemu uczestnikowi ruchu drogowego,
 • jeśli uszkodzisz samochód bliskiej Ci osoby lub kolejne, należące do Ciebie auto,
 • jeśli zniszczeniu ulegną bagaże przewożone za opłatą.
Bezkarni nie zostaną też ci kierowcy, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Po wypadku spowodowanym w stanie nietrzeźwości Proama zrekompensuje straty poszkodowanym, ale sprawca z pewnością będzie musiał zwrócić ubezpieczycielowi wypłacone przez niego pieniądze. W podobnej sytuacji będą sprawcy wypadku, którzy wsiedli za kółko mimo braku uprawnień do kierowania pojazdem.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC Proama

 • ZIELONA KARTA
 • ASSISTANCE
 • ZIELONA KARTA
 • ASSISTANCE

W TU Proama Zieloną Kartę otrzymasz bezpłatnie w pakiecie z OC. Pamiętaj, żeby zgłosić się po nią do oddziału ubezpieczyciela najpóźniej na 14 dni przed planowanym wyjazdem. Będziesz miał pewność, że Proama zdąży na czas przygotować dla Ciebie dokument. Powinieneś o nim pamiętać, jeśli wybierasz się m.in. do takich krajów, jak Białoruś, Czarnogóra, Izrael, Rosja, Ukraina, Mołdawia czy Tunezja.

Nawet doskonali kierowcy nie są w stanie przewidzieć wszystkiego na drodze i uchronić się przed niechcianymi zdarzeniami. Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że jeśli Ty sam stosujesz się do przepisów ruchu drogowego i jeździsz bezpiecznie, możesz być narażony na kolizję z brawurowym kierowcą. Dlatego też powinieneś przygotować się na każdą ewentualność. W pakiecie z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej otrzymasz w Proama Assistance Wypadkowe, które zapewni Ci pomoc na terenie Polski 24 godziny na dobę. Co gwarantuje ta polisa?

 • Pomoc informacyjną,
 • naprawę pojazdu w miejscu zdarzenia (maksymalnie do 300 zł),
 • holowanie auta, jeśli naprawa na miejscu nie będzie możliwa (maksymalnie do 100 km),
 • holowanie samochodu poszkodowanego.

Ubezpieczenie AC w Proama

Zasadniczo Proama zaoferuje Ci ubezpieczenie od wszystkich ryzyk. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zawrzeć umowy o ograniczonym zakresie ochrony, jeśli taka w zupełności Ci wystarczy.

AC o okrojonej ochronie w Proama

Nie każdy kierowca potrzebuje pełnej ochrony AC. Wybór ograniczonego zakresu ubezpieczenia może być spowodowany potrzebami ubezpieczonego, ale powodem wyboru takiej polisy często okazują się też ograniczone możliwości finansowe. Za okrojoną ochroną stoi bowiem niższa składka. Kupując AC w wersji mini, otrzymasz ochronę przed kradzieżą i zniszczeniem przez grad, spadające gałęzie czy inne działanie sił przyrody, a także przez zwierzęta. Będzie ona obowiązywała zarówno w Polsce, jak i na terenie innych krajów europejskich (wyłączając kradzież w Rosji, na Ukrainie i Białorusi). Jeśli takie ubezpieczenie Ci wystarczy, możesz bez problemu nabyć je w Proama.

AC all risks w Proama

To kompleksowe ubezpieczenie pozwoli Ci cieszyć się korzystaniem z samochodu. Co prawda nie uchroni Cię przed samym zdarzeniem, ale z pewnością zrekompensuje straty. Pełne AC to pomoc w razie kradzieży auta (nie obowiązuje jedynie w Rosji, Białorusii i na Ukrainie) lub jego wyposażenia, a także wsparcie, gdy zostaną uszkodzone lub całkowicie zniszczone. AC all risks zapewni Ci ochronę na terenie Polski oraz w większości państw Europy.

Wyłączenia

Czy otrzymasz odszkodowanie bez względu na wszystko? Tak dobrze niestety nie będzie. Proama zabezpiecza się przed skrajnymi sytuacjami, dlatego niektóre zdarzenia po prostu wyłącza z zakresu ochrony AC.
 • Nie otrzymasz odszkodowania, jeśli spowodowałeś wypadek pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
 • Umyślne uszkodzenie pojazdu czy zaaranżowanie kradzieży nie jest dobrą drogą do otrzymania odszkodowania. W takich sytuacjach Proama odmówi pomocy.
 • Z pieniędzmi na naprawę auta możesz się pożegnać, jeśli Twoje auto uszkodziła bliska Ci osoba. Tym postanowieniem TU broni się przed nieuczciwymi klientami, którzy w ten sposób próbują wyłudzić odszkodowanie.
 • Ubezpieczyciel nie obejmuje ochroną autocasco, jeśli szkodę spowodowała osoba bez uprawnień do prowadzenia pojazdów.
 • Proama nie zapłaci za naprawę auta, gdy jego część zwyczajnie się zużyła.

Zgłoszenie szkody w Proama

Tel:
815 815 815
Mail:
szkody@proama.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *