GeneraliOC AC

porównaj z innymi ubezpieczycielami

“Szybka wypłata pieniędzy z autocasco, sprawne zakończenie sprawy bez żądania co chwilę dodatkowych dokumentów. Bardzo polecam Generali”. To opinia, jaką Dawid z Opola wystawił na Mubi.pl swojemu ubezpieczycielowi. Generali działa na polskim rynku ubezpieczeń od niemal 20 lat, oferując swoim klientom dopasowaną do ich potrzeb ochronę. Zarówno w zakresie ubezpieczeń mieszkaniowych, podróżnych, na życie, jak i komunikacyjnych.

Opinie o Generali

Aby ocenić, zaznacz wybraną liczbę gwiazdek z każdej kategorii.
Łatwość likwidacji
2.6
Dodatkowe polisy w pakiecie z OC
3.5
Zakres ochrony w stosunku do ceny
3.0
Kontakt z ubezpieczycielem
3.4
Ogólna ocena
2.8

Generali - OC komunikacyjne

SUMY GWARANCYJNE

Suma, do jakiej ubezpieczyciel odpowiada za szkody, to jedna z bardziej istotnych informacji w umowie ubezpieczeniowej. Określa maksymalną wysokość odszkodowania, jaką TU wypłaci poszkodowanemu, gdy uszkodzisz jego samochód albo spowodujesz obrażenia ciała. W przypadku OC suma gwarancyjna jest ustalona odgórnie i wynosi tyle samo w każdym towarzystwie. Zapisana w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych wynosi:
 • 1,05 mln euro, jeśli będziesz musiał zapłacić za usunięcie szkody w mieniu,
 • 5,21 mln euro, gdy odszkodowanie ma pokryć koszty związane z leczeniem, rehabilitacją i innymi roszczeniami poszkodowanego, który doznał uszczerbku na zdrowiu.

ZAKRES OCHRONY

Sumy gwarancyjne OC nie są jedyną kwestią regulowaną przez prawo. Ta sama zasada dotyczy zakresu ochrony ubezpieczeniowej, która działa, gdy spowodujesz wypadek w ruchu drogowym, podczas zatrzymywania się i postoju, wsiadania lub wysiadania z samochodu albo jego załadunku/ rozładunku.

WYŁĄCZENIA

Prawo reguluje także to, kiedy ochrona ubezpieczeniowa nie będzie działała. Tzw. wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela zostały opisane w art. 38., ust. 1. Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Jakie szkody nie są objęte ochroną ubezpieczeniową w ramach OC?
 • Wyrządzone na drugim pojeździe, który należy do Ciebie, a także te, jakie poniosła bliska Ci osoba,
 • które spowodowały skażenie środowiska,
 • w bagażach i ładunkach przewożonych odpłatnie,
 • obejmujące uszkodzenie gotówki, biżuterii, zbiorów filatelistycznych i innych kolekcji, papierów wartościowych i dokumentów.

Dodatkowe polisy w pakiecie z OC Generali

 • ZIELONA KARTA
 • ASSISTANCE
 • ZIELONA KARTA
 • ASSISTANCE

Jeśli jesteś (lub będziesz) posiadaczem OC w Generali, ubezpieczyciel wystawi Ci Zieloną Kartę bezpłatnie. Pamiętaj, żeby przed wyjazdem do kraju, w którym Twoja polisa nie będzie obowiązywała (m.in. do Macedonii, Iranu, Albanii, Białorusi, Czarnogóry, Ukrainy, Rosji, Tunezji czy Turcji) zgłosić się do TU odpowiednio wcześnie. Najlepiej maksymalnie 14 dni przed podróżą.

Wraz z OC Generali zapewni Ci pomoc assistance. Bo przecież w wypadku, nawet tym spowodowanym przez Ciebie, może ucierpieć nie tylko samochód innego uczestnika ruchu drogowego, ale również Twój. Przyda się wówczas wsparcie TU w organizacji holowania auta, a na czas naprawy - samochód zastępczy. I właśnie na taki zakres ubezpieczenia możesz liczyć w tym przypadku.

Ubezpieczenie AC w Generali

W ramach AC Generali ubezpieczy pojazd od wszystkich ryzyk. Tzw. formuła All Risk zapewni Ci ochronę zarówno w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, jak i kradzieży samochodu lub jego części. Jako właściciel auta możesz być zatem spokojny, bo w razie zdarzenia otrzymasz od swojego TU wsparcie logistyczne i finansowe.Generali zastrzega, że obejmie ochroną samochody, które mają nie więcej niż 13 lat. Chyba że w poprzednim roku, gdy Twój pojazd nie przekroczył jeszcze tej granicy, był już ubezpieczony w tym towarzystwie, a teraz zdecydujesz się na przedłużenie umowy ubezpieczeniowej. W standardzie otrzymasz też ubezpieczenie fotelika dziecięcego, a po opłaceniu dodatkowej składki również wyposażenia dodatkowego, które powinieneś wymienić w umowie.Jeśli wypadek zdarzy Ci się na terenie Polski lub któregoś z innych krajów Europy, Generali nie odmówi Ci wsparcia. Wyjątkiem jest jedynie Białoruś, Ukraina i Rosja, gdzie nie zadziała ochrona na wypadek kradzieży.Jedynym wymogiem, który musisz spełnić, aby otrzymać odszkodowanie, gdy ktoś w krajach objętych ochroną przywłaszczy sobie Twój samochód, jest posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia pojazdu. Musisz mieć przynajmniej immobiliser, a jeśli wartość Twojego auta przekracza 300 tys. złotych, również dodatkowe zabezpieczenie. Generali będzie idealnym wyborem dla tych, którzy wymagają od ubezpieczyciela poniesienia pełnych kosztów naprawy. TU nie stosuje bowiem udziału własnego w likwidacji szkody. Co więcej, umożliwia rozszerzenie ochrony, dzięki czemu:
 • nie będzie zmniejszał wartości części zamiennych, gdy po wypadku podda Twój samochód naprawie,
 • po wypłacie odszkodowania Twoja suma ubezpieczeniowa nie zmniejszy się,
 • Twoja suma ubezpieczeniowa będzie cały czas taka, jaką zapisano w umowie.

WYŁĄCZENIA

Jesteś na etapie wyboru polisy AC i zastanawiasz się nad jedną z propozycji oferowanych przez Generali? Właściwie bez względu na to, czy będzie to Generali, czy jakiekolwiek inne TU, koniecznie zapoznaj się z OWU. Zwłaszcza z wyłączeniami odpowiedzialności, które podpowiadają, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. W Generali możesz spodziewać się odmowy m.in.:
 • gdy niewłaściwie przymocujesz bagaż i przez to dojdzie do uszkodzenia,
 • gdy dojdzie do awarii lub naturalnego zużycia części pojazdu,
 • w przypadku szkód, które będą skutkiem nieprawidłowo przeprowadzonych napraw,
 • jeśli samochód posłuży jako rekwizyt, będzie wykorzystywany do nauki jazdy lub w wyścigach.

Zgłoszenie szkody w Generali

Wypowiedzenie OC AC w Generali

Kontakt z ubezpieczycielem

Budynek Marynarska Point
 1. Postępu 15B
02-676 Warszawa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *