Poradniki

Ubezpieczenie sportowe NNW i OC – ochrona dla aktywnych sportowców za granicą

Joanna Kowal

Zagraniczny wyjazd to czas ulubionych czynności. Dla jednych jest to wylegiwanie się w słońcu, a dla innych nadrabianie zaległości książkowych pod parasolem. Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywnego spędzania czasu wolnego. Dla wakacyjnych sportowców dostępna jest specjalna polisa turystyczna obejmująca aktywności sportowe. Na czas pobytu za granicą powinny ją mieć zarówno osoby uprawiające sport amatorsko, jak i zawodowo.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest ubezpieczenie sportowe?
 • Co zapewnia polisa dla sportowców?
 • Jakie ubezpieczenie na wyjazd sportowy wybrać?
 • Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe na zagraniczny wyjazd?

Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie na wyjazd sportowy zabrać ze sobą za granicę? Jeśli uprawiasz sport, podczas którego łatwo o kontuzję, zdecyduj się na polisę podróżną zawierającą NNW sportowe. Prywatne OC uchroni Cię przed kosztami ewentualnych szkód. Wybrać najlepszy pakiet, pozwala Ci porównywarka ubezpieczeń turystycznych Mubi.

Ubezpieczenie turystyczne dla miłośnika sportu – co to jest?

Na wakacyjnym wyjeździe zamierzasz uprawiać dyscyplinę sportu, podczas której nietrudno o różnego typu urazy? Przed wyruszeniem z kraju sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie podróży obejmuje tego typu aktywność. Ubezpieczyciele definiują sporty uprawiane wyczynowo jako czynności podwyższonego ryzyka, przez co standardowo są wyjęte spod odpowiedzialności towarzystwa.

Rozwiązaniem jest rozszerzenie podstawowego zakresu polisy o ubezpieczenie sportowe. W przeciwieństwie do pierwotnej ochrony, zapewnia wsparcie po wypadku, do którego może dojść w trakcie danej czynności sportowej. Ubezpieczyciel nie odmówi pomocy osobie, która zadeklarowała, iż zamierza poświęcić się za granicą konkretnej aktywności. W razie zatajenia tego faktu przed zawarciem umowy, ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia w pełnym zakresie. Wyższa składka daje więc pewność zadziałania polisy w chwili próby, czyli np. po odniesieniu kontuzji sportowej.

Polisa podróżna dla sportowca – co obejmuje?

Czy jesteś pasjonatem sportu, który uwielbia wyzwania i zdobywanie nowych rekordów na arenie międzynarodowej? Jeśli tak, to wiesz, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podczas podróży i rywalizacji za granicą. Ubezpieczenie sportowe NNW i prywatne OC jest kluczowe dla aktywnych sportowców oraz jakie korzyści przynosi.

Koszty akcji ratunkowej i leczenia

Uprawianie sportu za granicą w trudno dostępnym terenie może wiązać się z dodatkowymi kosztami w przypadku wystąpienia komplikacji. Skurcz podczas nurkowania z dala od brzegu oznacza zorganizowanie akcji ratunkowej. Ratownicy po wykonaniu skoordynowanych działań mogą zażądać słonego rachunku za uratowanie życia i zdrowia nurka, który urlop zamiast w leżaku spędził w szpitalnym łóżku, dochodząc do siebie.

Sportowe NNW – polisa dla Ciebie

Ubezpieczenie NNW to forma ochrony finansowej, która zabezpiecza na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą prowadzić do uszczerbku na zdrowiu, kalectwa lub śmierci. Sportowcy obarczeni są ryzykiem kontuzji podczas treningów i zawodów. Polisa NNW jest więc szczególnie istotne w ich przypadku. Jeśli masz zamiar prowadzić działalność sportową za granicą, nie ruszaj się bez tej ochrony.

Ubezpieczenie sportowe NNW zapewnia m.in.:

 • wypłatę odszkodowania,
 • pokrycie kosztów rehabilitacji lub terapii,
 • pomoc w powrocie do sprawności zawodowej lub wypłatę renty.

OC w życiu prywatnym – ochrona w trakcie aktywności sportowych

Odpowiedzialność cywilna (OC) to inny istotny aspekt ubezpieczenia dla sportowców, zwłaszcza podczas podróży zagranicznych. Polisa tego typu chroni Cię przed ewentualnymi roszczeniami osób trzecich w przypadku, gdy w wyniku twojej aktywności sportowej komuś innemu stanie się krzywda osobista lub na mieniu. To szczególnie ważne w przypadku sportów zespołowych lub ekstremalnych, gdzie ryzyko kolizji lub innych incydentów jest wyższe.

Ubezpieczenie OC sportowca gwarantuje:

 • pokrycie kosztów związanych z roszczeniami poszkodowanych osób trzecich,
 • pomoc prawna w przypadku sporu sądowego o odszkodowanie.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie sportowe?

Jeśli jesteś aktywnym sportowcem i planujesz podróżować za granicę, aby uczestniczyć w zawodach lub treningach, to oprócz całego zaplecza logistyczno-sprzętowego przyda Ci się odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa. Zapewnią ją dopasowana do indywidualnych potrzeb polisa turystyczna dla sportowca.

Jakie korzyści daje polisa sportowa z NNW i OC?

 • globalne zabezpieczenie – obejmuje Ciebie podczas podróży i rywalizacji na całym świecie, eliminując obawy o brak ochrony poza granicami kraju;
 • dopasowane do rodzaju sportu – oferuje różnorodne opcje ubezpieczenia, które uwzględniają specyfikę różnych dyscyplin sportowych i ich ryzyko;
 • szybka pomoc medyczna – w przypadku wypadku, ubezpieczenie zapewnia wsparcie w pokryciu kosztów medycznych oraz rehabilitacji;
 • ochrona przed roszczeniami – ubezpieczenie OC sportowca zapewnia ci spokój ducha, wiedząc, że jesteś zabezpieczony przed ewentualnymi roszczeniami osób poszkodowanych;
 • wsparcie prawników – jeśli zajdzie taka potrzeba, mubi.pl może pomóc ci w prowadzeniu procesu prawnego związanego z odszkodowaniami lub roszczeniami.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla sportowca?

Polisę turystyczną z ubezpieczeniem sportowym najlepiej nabyć przez internet. Porównywarka ubezpieczeń mubi.pl oferuje porównanie ofert tego rodzaju i dopasowanie ich do własnych potrzeb sportowców.

Przykład:
Marcel planuje tygodniowy wyjazd do Hiszpanii, aby uprawiać sporty wodne (m.in. nurkowanie i windsurfing). Sprawdźmy, ile wyniesie go polisa sportowa w przypadku normalnego uprawiania sportu, a także wyczynowej i zawodowej aktywności fizycznej.

Dzięki usługom dostępnym na mubi.pl możesz skoncentrować się na osiąganiu swoich sportowych celów, wiedząc, że masz wsparcie w razie niespodziewanych zdarzeń.

PODSUMOWANIE

 • Podróże zagraniczne w celach sportowych mogą być niezwykle satysfakcjonujące, ale również niosą ze sobą ryzyko. Aby zagwarantować sobie ochronę w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, zainwestuj w odpowiednie ubezpieczenie.
 • Dla aktywnych sportowców, rywalizujących za granicą, ubezpieczenie sportowe NNW i OC jest kluczowym elementem zapewnienia sobie pełnej ochrony podczas podróży i treningów.
 • Przed wyjazdem zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia, aby mieć pewność, że są one dostosowane do wyjazdu sportowego, a także do ryzyka związanego z daną dyscypliną.
 • Nie ryzykuj – zabezpiecz się już dziś, wybierając odpowiednie ubezpieczenie sportowe na mubi.pl. Ciesz się sportową przygodą bez zbędnych obaw o swoje finanse i bezpieczeństwo najbliższych!

Info o autorze

Joanna Kowal
Pasjonatka słowa pisanego. Specjalność: psychologia i finanse. Moją misją jest przekładanie skomplikowanych zagadnień na język zrozumiały dla każdego. Jako redaktor Mubi.pl wspieram kierowców przy zakupie ubezpieczeń i biorę pod lupę wszelkie formalności związane z posiadaniem samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *