Wyobraź sobie, że w jednym pokoju zbierasz przedstawicieli firm ubezpieczeniowych. Ich stacjonarne placówki są rozsiane w sporych odległościach od siebie, a strony internetowe napisane językiem, które działa na Ciebie jak mocna tabletka nasenna. Na szczęście masz sposób na szybkie wyłowienie informacji, które Cię interesują. Na Twój znak zebrani agenci przygotowują krótkie streszczenie swojej oferty.

Przypinają kartki do ściany, tworząc tablicę z danymi. Wszystko zajmuje kilka sekund. Na pierwszy rzut oka widzisz, która cena assistance się wyróżnia, a która firma ubezpieczeniowa ma aktualnie dobrą promocję.
Tak działa ranking assistance – bez Twojego trudu prezentuje najlepsze oferty assistance online i umożliwia ich szybkie porównanie. Bez rozmów z agentami.

Ranking assistance Europa

Czy wiesz, że ranking assistance może zawierać oferty ubezpieczeń, których zakres ochrony jest aktywny wyłącznie w Europie? Przed zakupem assistance samochodowego na wyjazd sprawdź, w jakich dokładnie krajach ochrona ubezpieczyciela jest aktywna, aby nie okazało się, że musisz zapłacić z własnej kieszeni za holowanie auta w Paryżu.

Assistance krótkoterminowe – ranking

Standardowy ranking assistance prezentuje ubezpieczenia, które możesz zakupić wraz z ubezpieczeniem AC i OC na cały rok. Nieco inne oferty prezentuje ranking assistance krótkoterminowego. To opcja dla osób, które szukają assistance samochodowego wyłącznie na krótki wyjazd za granicę.
W rankingu asssistance krótkoterminowego sprawdź, w jakim kraju zakres ochrony jest aktywny. Ranking ubezpieczenia ASS powinien zawierać dane m.in. o limicie kilometrów holowania czy maksymalnym okresie, na jaki jest wynajmowany samochód zastępczy.

Aby porównać ofertę sprawdź ubezpieczenie assistance na ranking-assistance.pl

Pułapki w rankingu assistance

Wybierając ofertę z rankingu assistance, sprawdź:

  • czy połączenie ze stroną jest bezpieczne i szyfrowane, zwłaszcza jeśli chcesz zostawić swoje dane osobowe w formularzu,
  • zakres ochrony w stosunku do ceny assistance – ubezpieczenia mogą być domyślnie uszeregowane od najniższej do najwyższej stawki, ale pamiętaj, że najtańsze assistance ma najwęższy zakres ochrony,
  • czy oferty należą do prawdziwych, rzetelnych firm ubezpieczeniowych – sprawdź nieznane Ci nazwy w Google.

Co to jest ubezpieczenie assistance?

Postaw się w sytuacji kierowcy, który w drodze do pracy przebił oponę w aucie i nie dość, że jest już spóźniony, to pewnie telefonicznie załatwia wiele służbowych spraw, mimo nieobecności w biurze. Na pewno nie będzie miał czasu ani głowy do tego, aby organizować jeszcze pomoc drogową, a tym bardziej samodzielnie wymieniać koło w pojeździe.

Albo wyobraź sobie, że podczas zagranicznych wakacji z rodziną jesteś poszkodowanym w wypadku samochodowym. Musisz sam zatroszczyć się o odholowanie i naprawę pojazdu, aby wrócić wraz z najbliższymi do domu. Trzeba zorganizować dla Was opiekę medyczną, a w dodatku nie znasz języka i tamtejszego prawa. Wszystko to jest na Twojej głowie, bo nie posiadasz polisy assistance.

Czym jest assistance samochodu?

Ubezpieczenie assistance to logistyczna i finansowa pomoc, jaką ubezpieczyciel zapewni Ci, jeśli potrzebujesz wsparcia w podróży czy po prostu podczas korzystania z ubezpieczonego pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres usług w ramach tego rodzaju polisy, bo ma ona chronić Cię niemal przed każdym możliwym zdarzeniem losowym, jakie może spotkać Cię na drodze.

ASS w podstawowym wariancie możesz otrzymać w niektórych ubezpieczalniach jako dodatek do OC. O szerszy zakres takiej polisy musisz już zatroszczyć się sam. Przeanalizuj, jaka ochrona będzie Ci potrzebna i wybierz te usługi z oferty TU, które pozwolą Ci czuć się komfortowo na drodze.

Usługi w ramach ubezpieczenia assistance

W zależności od zakresu assistance otrzymasz węższą bądź szerszą ochronę ubezpieczeniową. Sprawdź, jaką pomoc oferują ubezpieczyciele w ramach tego rodzaju polisy.

1. Pomoc informacyjna. Zakłady ubezpieczeniowe prowadzą zazwyczaj całodobową infolinię, która jest do Twojej dyspozycji, jeśli posiadasz ASS. Dzwoniąc do konsultanta, nie tylko zgłosisz zdarzenie i poprosisz o pomoc, ale także uzyskasz garść informacji i wskazówek mówiących o tym, jak powinieneś postąpić w zaistniałej sytuacji.

2. Drobne naprawy przy drodze. Jeśli przebijesz oponę w samochodzie lub inna jego część odmówi posłuszeństwa, możesz otrzymać pomoc specjalisty, który przyjedzie do Ciebie i naprawi drobne usterki przy drodze.

3. Holowanie do warsztatu. Jeśli awaria pojazdu będzie na tyle poważna, że potrzebny będzie lepszy sprzęt lub więcej czasu na naprawę, możesz liczyć na odholowanie auta do warsztatu. W zależności od wariantu ubezpieczenia, jaki wybrałeś, Twój samochód zostanie odstawiony do najbliższego mechanika (podstawowy zakres polisy) lub do wskazanego przez Ciebie warsztatu (w wersji rozszerzonej).

4. Samochód zastępczy. Niektóre TU już w najniższych wariantach ubezpieczenia assistance oferują wypożyczenie auta zastępczego. Jeśli Twoje ASS ma okrojony zakres, mogą to być przykładowo 2-3 dni, a w przypadku szerszego zakresu ubezpieczenia z samochodu zastępczego będziesz mógł korzystać nawet do kilkunastu dni. Opcja ta jest szczególnie przydatna w podróży, gdy nie chcesz przerywać wakacyjnych wojaży.

5. Dowóz paliwa. Paliwa może zabraknąć Ci wszędzie. Opcja dostarczenia go w miejsce, w którym się znajdujesz, może uratować Twoje plany i sprawić, że zdążysz do pracy lub na spotkanie.

6. Nocleg na czas naprawy. Awaria pojazdu lub wypadek mogą przytrafić Ci się nie tylko w miejscu zamieszkania, ale także w podróży. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zorganizuje, a może także opłaci zakwaterowanie dla Ciebie i podróżujących z Tobą osób do czasu naprawy auta.

7. Powrót do domu innym środkiem transportu. Jeśli uszkodzenie samochodu podczas wyjazdu będzie się przeciągało lub Twoje auto zostanie doszczętnie zniszczone lub skradzione, gdy będziesz daleko od domu, TU zorganizuje dla Ciebie i Twoich pasażerów powrót innym środkiem transportu, np. pociągiem.

8. Opieka medyczna. Gdy zostaniesz ranny w wypadku samochodowym, możesz liczyć na wsparcie firmy ubezpieczeniowej, która w ramach Twojego ASS opłaci lekarza, udzielającego Ci pomocy medycznej.

9. Pomoc tłumacza. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy uczestniczysz w wypadku drogowym za granicą. Bez względu na to, czy jesteś sprawcą kolizji, czy poszkodowanym, zapewne będziesz musiał złożyć zeznania lub przynajmniej porozumieć się z drugą stroną. Bez znajomości języka lub wsparcia ze strony tłumacza rzetelne przekazanie informacji może okazać się niemożliwe.

10. Wsparcie prawnika. Nie musisz orientować się w kwestiach prawnych, jakie obowiązują w innych krajach. Jeśli będziesz potrzebował porady prawnej po spowodowanym przez siebie wypadku drogowym, pomoc tłumacza okaże się bezcenna.

11. Opieka nad dziećmi. Podróżujesz z dziećmi, gdy nagle w trakcie wakacyjnego wyjazdu ma miejsce wypadek, w którym ucierpiałeś i musisz trafić do szpitala na kilka dni. Abyś nie martwił się, że Twoje nieletnie pociechy zostaną bez opieki, ubezpieczyciel przyśle osobę, która zajmie się nimi dopóki nie wrócisz do zdrowia.